Lokal Tävling i Dressyr

9 Juni 2003

Bilder från tävlingen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:4
Klass 2 - Dressyr Lätt B:2

Klass 1 - Dressyr Lätt A:4
36 anmälda, 30 startande, 8 placerade
Överdomare: Eleonor Westin
Domare C: Birgitta Melin
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Klubb Härstamning  
1 Linnea Meiton Remember   257 257 65,9
  Djurgårdens RK Rembrandt - Aar 1  
2 Kristin Olsson Keep On Running   250 250 64,1
  Österhaninge RS Kaliber 2  
3 Katinka Lundqvist Raquelle   246 246 63,08
  Österhaninge RS Cornelius - Garnesco 3  
4 Christina Hafström Kelly   242 242 62,05
  Stockholms FK   4  
5 Marie Fredriksson Cocard   241 241 61,79
  Färingsö RS Eminent - Limelight 5  
5 Melissa Jalli Johnsson   241 241 61,79
  Djurgårdens RK Purioso - Heemraad 5  
7 Marit Flyhammar Maggiolino   238 238 61,03
  Frötuna RF Kleber Magritte - Lester 7  
8 Vivian Strassburg Chameron T.B.   236 236 60,51
  Järfälla RF Chapman - Mowgli 8  
8 Carola Lindh Obelix   236 236 60,51
  Botkyrka RS Napoleon - Ambassadeur 8  
 
10 Karolina Capelli Rembrandt   234 234 60
  Vällingby RS Robin Z - Dawson 10  
11 Madeleine Westerling Chivas   233 233 59,74
  Österhaninge RS Romeo - Cortez 11  
12 Christina Sandström Chapeau Claque   232 232 59,49
  Suderbys RK Chapman - Herzbube 12  
12 Caroline Olsson Remi   232 232 59,49
  Stockholms FK Lombard - Unesco 12  
14 Jessica Löfström Coq Marron Holiday   231 231 59,23
  Botkyrka RS Cockpit - Arram 14  
15 Aurore Arfwedson Triad   228 228 58,46
  Djurgårdens RK Tamburin - Unesco 15  
16 Maria Wetterstrand Bangkok   227 227 58,21
  Sigtunabygdens RF Bartok - Herkules 16  
17 Anna Lind Lioness   226 226 57,95
  Stångberga RS Bernstein - Ganesco 17  
18 Annika Hellberg Bounty   225 225 57,69
  Botkyrka RS Maximilian - Ganesco 18  
19 Madeleine Östergren Lady Be Good   221 221 56,67
  Stora Koviks RS Good Future - Lane Court 19  
19 Jennie Arvenäs Ricochet   221 221 56,67
  Fågelbro RK Roderik - Nepal 19  
19 Maria Walkin Alladin   221 221 56,67
      19  
22 Elin Karlsson Nitch   219 219 56,15
  Södertälje RK Ampere - Indus 22  
23 Jessika Adamsson Mira   218 218 55,9
  Bogesundslandet Epson - Nepal 23  
24 Sophia Häggmark Hagens Thunder   217 217 55,64
  Djurgårdens RK Spinway Corrona - Hagens Osis 24  
25 Berit Norberg ZicZac   215 215 55,13
  Botkyrka RS Sackgot - Brabant 448 25  
26 Lotta Jacobson Charming Boy   213 213 54,62
  Skånsta Ryttare Cairo - Cher xx 26  
27 Madeleine Drejmo Mr Magic   209 209 53,59
    Midt West Ibi Light - Jaguar 27  
28 Ulrika Stenberg Oletta   207 207 53,08
  Djurgårdens RK Jacardo - Aktion 28  
29 Monica Gårdman Wandering Star   206 206 52,82
  Djurgårdens RK Wilbur - Mimik 29  
30 Agneta Fast-Karberg Zunny Boy   193 193 49,49
  Lejondals RF Zephyr - Dragon 30  
31 AnnSofie Ekström Miracle   0 0 0
  Säfva Ridklubb Hayya Shareef - Blue Cashmere    
  Ingrid Boden Marquis de Sade        
  Djurgårdens RK      
  AnnMargreth Hägg Scandal Beauty        
  Djursholms RK Cortez - Long John    
  Desiree Falk Noak        
  Vallatorps RF Bellini - Asterix    
  Charlotte Jörnlöv Kenzo        
  Färingsö RS Lemon - Indus    
  Sandra Karlsson Lorna        
  Roslagens R&KK      
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:2
Lokal Tävling 9 Juni 2003
Start 08.00
39 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Överdomare: Eleonor Westin
Domare C: Gunilla Johansson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Klubb Härstamning  
1 Kristin Olsson Keep On Running   210 210 70
  Österhaninge RS Kaliber 1  
2 Lotta Jacobson Charming Boy   208 208 69,33
  Skånsta Ryttare Cairo - Cher xx 2  
3 Rikard Bengtsson Eskort   204 204 68
  Stockholms FK Solid - Collin 3  
4 Helena Brynte Slottsgårdens Liostro   201 201 67
  Årsta SR Lajos K - Schwedengruss 4  
5 Melissa Jalli Johnsson   198 198 66
  Djurgårdens RK Purioso - Heemraad 5  
6 Yvonne Söder Casey   195 195 65
  Stockholms FK Ampere 859 - Cyrrano 457 6  
 
7 Natalie Tiger Baloo   194 194 64,67
  Årsta SR Shogun - Karakoll 7  
8 Karolina Capelli Rembrandt   189 189 63
  Vällingby RS Robin Z - Dawson 8  
9 Jessica Löfström Coq Marron Holiday   188 188 62,67
  Botkyrka RS Cockpit - Arram 9  
10 Elisabeth Brömsten Cositro   183 183 61
  Sollentuna RK Trombon - Abbot 10  
11 Irene von RosenEklund Nikita   182 182 60,67
  Enskede RS   11  
11 Annika Hellberg Bounty   182 182 60,67
  Botkyrka RS Maximilian - Ganesco 11  
13 Sophia Häggmark Hagens Thunder   181 181 60,33
  Djurgårdens RK Spinway Corrona - Hagens Osis 13  
14 Berit Norberg ZicZac   179 179 59,67
  Botkyrka RS Sackgot - Brabant 448 14  
15 Anna Lind Lioness   176 176 58,67
  Stångberga RS Bernstein - Ganesco 15  
16 Monica Gårdman Wandering Star   173 173 57,67
  Djurgårdens RK Wilbur - Mimik 16  
17 Lottie Östberg Mariette   167 167 55,67
  Haninge RK Forever - Maraton 17  
18 Jennie Arvenäs Ricochet   164 164 54,67
  Fågelbro RK Roderik - Nepal 18  
19 Jessika Adamsson Mira   163 163 54,33
  Bogesundslandet Epson - Nepal 19  
20 Ylva Wikman Oletta   157 157 52,33
  Djurgårdens RK Jacardo - Aktion 20  
21 Pamela Christensen Grand Pacific   146 146 48,67
  Järfälla RF Goldy - Zeoliet 21  
22 Katinka Lundqvist Raquelle        
  Österhaninge RS Cornelius - Garnesco    
  AnnSofie Ekström Miracle        
  Säfva Ridklubb Hayya Shareef - Blue Cashmere    
  Aurore Arfwedson Triad        
  Djurgårdens RK Tamburin - Unesco    
  Veronica Rådman X-trem        
  Södertörns RT Favorit - Gaspari    
  Gunilla Nylander Cognac        
    Maraton - Ceylon    
  Christina Sandström Chapeau Claque        
  Suderbys RK Chapman - Herzbube    
  Rikard Bengtsson Eskort        
  Stockholms FK Solid - Collin    
  Linda Östlund Nordic Mantle        
  Årsta SR Norson - King of Diamond    
  Caroline Olsson Remi        
  Stockholms FK Lombard - Unesco    
  Kim Lindvall Guideon        
  Djurgårdens RK Guinness - Krevad    
  Charlotte Jörnlöv Kenzo        
  Färingsö RS Lemon - Indus    
  Annie Öhman Tissot        
  Upplands Bro RF      
  Natasha Benalal Amadeus        
  Djurgårdens RK Amiral - Krevad    
  Marie Ljungqvist Pocahontas        
  Håbo Ridklubb Edinburg - Lombard    
  Anette Johannisson Sleeping Beauty TF        
  Stockholms FK Turban Rose    
  Anne Pauli Sidney        
  Gustavsbergs RS Kawango - MaySherif    
  Maija Allard Alhoa        
  Värmdö Ridklubb Falleur - Good Future    
  Linnea Wernhoff Isaksbo Nancy        
  Ekholmsnäs RS Don Quijote - Hanover Super Dan    
 
till toppen