Hoppa till sidans innehåll

Startlistor 6 juni tävlingen

02 JUN 2019 10:07
Vi börjar med hoppningen, första start kl 10.00. Därefter fäljer dressyren som är beräknad att starta kl 13.00.
  • Uppdaterad: 02 JUN 2019 10:07

STARTLISTA HOPPNING 6/6- 2019

Samling      08:30 (gäller ponny klasserna)
Banvisning                      08.45
Första start                     10.00

Framridning Grupp 1 kl. 09.30

Klass 8,7,5 Lektionsponny, Privatponny            40/50/60/70cm

B-ponny 40cm

  1. Sofia Lundberg                                              Fred

C-ponny 50cm

  1. Alexandra Myrdal                                           Read
  1. Betty Asp                                                         Nickos
  1. Ellen Ehlin                                                       Sibylle
  1. Andrea Schmitterlöv                                        Kilmore       

D-ponny 60cm

  1. Nike Engvall                                                    Walter
  1. Elin Bedinger                                                  Biggie

Ny framridning kl.10.00 i ridhuset

C-ponny 60cm

  1. Ruth Hemminger                                             Super Sonic (privat)
  1. Mikaela Myrdal                                               My Lady

 

D-ponny 70cm

  1. Emily Jörundland                                            James         
  1. Elsa Hemminger                                             Cash Flow(privat)
  1. Olivia Serner                                                   Noblesse (privat)
  1. Erna Asp                                                          Read 50 cm

 

Framridning Grupp 3 ca kl. 10.45

Klass 2 Lektionshäst                                                70 cm
Klass 3 & 4 Privathäst                                             70 cm & 80cm

  1. Elin Eriksson                                                    Camelia
  1. Katja Rasmusson                                              Hedda (privat)
  1. Emi Bergfeldt                                                   Stella
  1. Elin Landberg                                                  Sonja

 

 

Ny framridning ca.kl.11.15

  1. Josefina Rickardt                                              Caesar
  1. Sara Young                                                       Comtessa (privat)
  1. Sammi Wikmark                                              Ananja (privat)
  1. Elsa Hemminger                                              Camelia
  1. Katja Rasmusson                                             Hedda (80cm)

 

Prisutdelning

LYCKA TILL ALLA TÄVLANDE!

 

STARTLISTA DRESSYR 6/6-2019


Klass 4b LC:1 2015
Första start kl. 13:00 ( obs! egen framridning i ridhuset )


1. Ruth Hemminger Super Sonic
2. Ninni Aurell Ermor
3. Oliva Serner Noblesse
Prisutdelning

Klass 2a LB:1 2019 och LC:1 2015
Första start kl. 13.30 ( obs! egen framridning i ridhuset och endast 6 st i ekipage samtidigt i
ridhuset )


1. Elisabeth Trotzig Wilhelm
2. Emi Bergfeldt Stella
3. Frida Gustafsson Diaspro
4. Viktoria Hedenlund Cesar
5. Stephanie Brandelius Connor
6. Carin Bauer Biggie
7. Maria Rosén Topfire (privat)
8. Sammi Wikmark Ananja (privat)
9. Kim Lindwall Zagato ( LC1:2015 - utom tävlan)
Prisutdelning


Klass 4a LC:1 2015
Första start prel. 15.00
Framridning ca kl. 14:30 i ridhuset


1. Nike Engvall James
2. Ellen Ehlin Read
3. Livia Henriksson Nickos
4. Elin Eriksson Kilmore
5. Sofie Liléo Walther
Ny framridning ca.kl.15.00
6. Elin Bedinger Sibylle
7. Emily Jörundland Sonja
8. Mikaela Myrdal Helmer
9. Sofia Lundberg My Lady
Prisutdelning


LYCKA TILL ALLA TÄVLANDE!!

Skribent: Louise Billgert
Epost: Adressen Gömd
Har du frågor angående
ridskolan? kontakta
RIDSKOLAN;
Mail: This is a mailto link

Betala för lektions-
ridning gör du till
BG: 375-7879,
alt med SWISH,
till 123 113 4907
eller med turtle pay.

Postadress:
Djurgårdens ridskola
Hunduddsvägen 24
115 25 Stockholm

_____________________

 

 

 

 

Har du frågor som rör tävlingar eller andra medlemsfrågor?
kontakta Djurgårdens Ryttarklubb:
Mail:
This is a mailto link
 

Du betalar din medlemsavgift till 
bg: 480-3235 eller med 
SWISH till 123 114 9020

Postadress ordförande: 
Djurgårdens Ryttarklubb
Att; Patrick Westerlund
Östermalmsgatan 94
114 59  Stockholm
Mail: This is a mailto link

Stallcaféet
Välkommna till stallcafeet i ny regi sedan HT 🌼 2018 Rafal som driver Pesso bageri vid Fridhemsplan
driver nu stallcafeet på Djurgården. Han ser till att det finns både nylagad mat och nybakatfikabröd, mackor mm att handla. Det kommer även att gå att beställa mat, bakverk och tårtor som levereras till cafeet dagen efter. Cafeet är obemannat och man betalar själv kontant eller genom swish. Det är viktigt att vi kommer ihåg allt vi handlar så att vi får behålla verksamheten : ). Om du har några frågor eller beställningar kontakta Rafal på: This is a mailto link


Öppet tider:
Må-To 08.00 - sista lektionen
Fr 14.00 - sista lektionen

Lö 09.00 - sista lektionen
Sö 10.00 - sista lektionen

 

 

 

Postadress:
Djurgårdens Ryttarklubb - Ridsport
Östermalmsgatan 94
11459 Stockholm

Kontakt:
Tel: 0730311053
E-post: This is a mailto link

Se all info