Hoppa till sidans innehåll

Startlista kombinationshoppning 6 juni

2017-06-01 14:27
Startlista för Djurgårdens Ryttarklubbs kombinationstävling, hoppning, tisdagen 6 juni 2017.
  • Uppdaterad: 2017-10-11 11:06

 Viktig Information till alla tävlingsdeltagare

För att kunna genomföra tävlingarna är alla tävlande skyldiga att delta som funktionärer om det behövs – se separat funktionärslista i stallet.

Vid förhinder vänligen meddela tävlingsansvarig Marianne Zsigmond

Alla hjälps åt att bygga bort banan efter prisutdelningen och hjälper till att sätta upp dressyr staketen!!

 

Klass H 4Lektionsponny 50/60/70 cm. Framridning 9.30, Första start 10.00.

                                                                                                                               

A –ponny

-1…………………                                                        …………………….

-2…………………                                                        …………………….

1, Maya Bjellerfors                                                         April

 

B-ponny

-2

2, Stella Emilsson                                                           Kovu J

 

C-ponny

-3

3, Lovisa Falken                                                             My Lady

4, Victor Asplund                                                           Noblesse

5, Lillly Wåhlström                                                        Jasmin

6, Hedda Lager                                                              Read

7,Alice Sköld                                                                 Sibylle

8, Klara Sjunnesson                                                       My Lady

9, Isabelle Nasiell                                                           Noblesse

10, Filippa Westerlund                                                   Jasmine

11, Mirjam Gullander                                                     Read

 

D-ponny

-12

12, Josefin Lundström                                                   Walther

13, Emily Jörundland                                                     James

14, Elin Eriksson                                                            Fury

15, Signelill Glans                                                          Kilmore

16, Florence Wallentin                                                    Walther

17, Jaquline cho Matre                                                   James

18, Lovely Wåhlström                                                    Fury

 

 

 

 

                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                  

 

                                                                                                                                                                              Framridning 11.00

                                                                                                                                                                              Första start   11.30

 

 

 

Klass H3 privatponny 50/60/70

 

C-ponny 60 cm

-1 ……………………                             ……………………..

1, Ebba Högberg                                                         Flisan

2, Smilla Lindroth                                                        Purdy

 

 

 

D-ponny 70cm                                                          

-2 ……………………                             ……………………..

-3 ……………………                             ……………………..         

3, Elsa Hemminger                                                     Cash Flow

 

 

 

 

                                                                                                                                                                              Framridning 12.00

                                                                                                                                                                              Första start   12.30

 

 

Klass H2 +H1 Lektions 70 cm Privat 80cm

 

-1 ……………………                             ……………………..

-2 ….........................                                …...........................

-3 ….........................                                …...........................

1, Amelie Lindblad                                                      Sonja

2, Jenny Munkelt                                                         Carolus

3, Katja Rasmuson                                                      Helmer

4, Terese Bratt                                                             Indorado

5, Viveca Engman                                                       Espania

6,Lovisa Surwee                                                         Rocky (privat 80 cm)

7,Anders Krögerström                                                Camelia (privat 80 cm)

 

  Lycka Till!

 

Skribent: Anne Hedén
Epost: Adressen Gömd

Djurgårdens ridskola
Hunduddsvägen 24
115 25 Stockholm
Telefon: 08-662 21 47
Mail: This is a mailto link
 
 
 
 
 
 

Postadress:
Djurgårdens Ryttarklubb - Ridsport
Hanchen Ressle, Skeppargatan 48
11458 Stockholm

Kontakt:
Tel: 08-6622147
Fax: 08-6607992
E-post: This is a mailto link

Se all info